Режим рецензування дає змогу зберігати всі зроблені в тексті правки, а потім переглядати їх, затверджувати або скасовувати. Також доступні різні режими перегляду правок: можна подивитися фінальний текст або повернутися до початкового варіанта.

Режим рецензування потрібен не лише для погодження правок між співавторами або автором і редактором, він стане в пригоді й під час редагування власного тексту. Коли написання першої чернетки книги завершено й починається її редагування, саме час активувати режим рецензування.
Розглянуто на основі програми Word для Microsoft 365.
Зміст
- Як увімкнути режим рецензування у Word
- Як вимкнути режим рецензування у Word
- Як переглянути правки, вже зроблені в документі
- Як налаштувати режим рецензування
- Як зробити перегляд правок зручнішим
- Як затверджувати та скасовувати правки в режимі рецензування, а також швидко переміщуватись між ними
- Як роздрукувати документ без правок і приміток
- Обмеження режиму рецензування
Як увімкнути режим рецензування у Word
Я вмикаю режим рецензування з клавіатури — це найшвидше. Достатньо натиснути Ctrl + Shift + E на англійській розкладці або Ctrl + Shift + У, якщо розкладка українська.
Також його можна активувати через меню: перейдіть на верхній панелі на вкладку Рецензування та натисніть кнопку Виправлення.
Ознакою, що ви працюєте в режимі рецензування, є червона лінія зліва від тексту, яка з’являється біля тих рядків, у які внесено правки.
Як знайти помилки в тексті: 8 простих способів
Як вимкнути режим рецензування у Word
Режим правок вимикається так само, як і вмикається:
- з клавіатури — Ctrl + Shift + E (або Ctrl + Shift + У);
- через меню — Рецензування → Виправлення.
Є ще один спосіб вимкнути режим рецензування і водночас затвердити всі зроблені в тексті правки — натиснути в меню Рецензування → Прийняти → Прийняти всі зміни й припинити відстеження.
Щоб перевірити, чи справді рецензування вимкнено, надрукуйте якийсь текст і подивіться, чи з’являється зліва червона лінія.
Як переглянути правки, вже зроблені в документі
Якщо в документі, із яким ви збираєтесь працювати, уже є історія виправлень, зроблених, наприклад, вашим бета-читачем або редактором, відкривши цей документ, ви одразу правки не побачите. Щоб переглянути їх, клацніть лівою кнопкою миші по вертикальній червоній лінії зліва від тексту.

Або перейдіть на верхній панелі на вкладку Рецензування → Відстеження та оберіть у випадному списку пункт Усі виправлення.

Як налаштувати режим рецензування
На панелі Рецензування можна активувати різні режими відображення правок:
- Прості виправлення — правки будуть приховані, а ви бачитимете фінальний текст.
- Усі виправлення — всі правки будуть відображатися прямо в тексті.
- Без виправлень — і правки, і червона лінія збоку будуть приховані, але правки будуть записуватися.
- Оригінал — це повернення до першого варіанта тексту.
Також можна розвернути збоку або знизу область перевірки, у якій відображатиметься журнал дій у документі. Я цією опцією не користуюся, тому що вона уповільнює роботу комп’ютера (режим рецензування взагалі ресурсозатратний) і заважає, бо займає частину екрана.
У випадному списку Показувати виправлення доступно кілька налаштувань. У кожного може бути власний варіант їхнього поєднання — як кому зручно. Я користуюся налаштуваннями, показаними на ілюстрації нижче (біля активованих опцій стоять позначки).

Як бачите, у мене увімкнуті три опції: Додавання й видалення, Форматування; Виноски → Показувати у виносках лише зміни форматування.
Мої послуги
Для тих, хто сумнівається, які саме послуги обрати, я згрупувала їх у блоки залежно від завдань, які вони допомагають вирішити:
Також ви можете замовити одну чи кілька послуг із переліку нижче:
Щоб замовити послугу або дізнатися ціну, надішліть кілька сторінок вашого тексту на пошту digital.redaktor@gmail.com та розкажіть, що саме вам потрібно.
Як зробити перегляд правок зручнішим
За замовчуванням примітки та зміни форматування відображаються на додатковому полі справа, інші виправлення — в тексті. Усі зміни червоного кольору, але видалений текст викреслюється, дописаний — підкреслюється.

Насправді переглядати правки, виділені одним кольором, незручно, але це можна легко змінити.
Для цього перейдіть у верхньому меню на вкладку Рецензування і в групі команд Виправлення клацніть на маленьку стрілочку в правому нижньому кутку.

У вікні, яке з’явиться, оберіть Додаткові параметри. У наступному вікні ви зможете змінити кольори.
У себе я змінила тільки один колір — для видаленого тексту (він у мене сірий 25%), усе інше залишила без змін. Порівняйте на ілюстраціях нижче, як виглядає один і той самий текст до і після. Після зміни налаштувань правки сприймаються краще, правда ж?


Як затверджувати та скасовувати правки в режимі рецензування, а також швидко переміщуватись між ними
Можна затвердити одразу всі правки (Рецензування → Прийняти → Прийняти всі зміни), а можна приймати чи відхиляти кожну правку окремо через команди на панелі Рецензування або в контекстному меню (викликається правою кнопкою миші).

Як роздрукувати документ без правок і приміток
Документ, у якому є не затверджені правки й примітки, роздрукується разом із ними.

Є два способи цього уникнути. Перший — перед друком затвердити всі правки (Рецензування → Прийняти → Прийняти всі зміни), видалити всі примітки (Рецензування → Видалити → Видалити всі примітки в документі) та зберегти документ (Файл → Зберегти).
Другий спосіб — відключити друк виправлень. Для цього відкрийте в налаштуваннях друку перший випадний список під Параметрами, прокрутіть його до низу та зніміть позначку з пункту Друк виправлень.

Обмеження режиму рецензування
На жаль, жоден інструмент не ідеальний. І режим виправлень — не виняток. За час роботи з ним я стикнулася з трьома проблемами, які, втім, легко долаються.
1. Якщо в документі дуже багато виправлень (багато — це, наприклад, кілька десятків дрібних правок на кожній сторінці 300-сторінкової книги), Word починає гальмувати навіть на дуже потужних комп’ютерах.
Як цьому зарадити? Можна затвердити частину правок, наприклад, орфографічні помилки, розділити один документ на декілька або працювати поетапно, наприклад, спочатку виправити посилання на літературу у виносках, затвердити їх, потім опрацювати структуру й затвердити ці зміни.
2. Деякі слова через інструмент пошуку не знаходяться. Тобто ви думаєте, що знайшли й виправили всі 20 випадків уживання якогось слова, а насправді цих випадків 22.
Як цьому зарадити? Шукати, увімкнувши режим Усі виправлення.
3. Якщо фрагмент тексту з виправленнями переноситься на інше місце, ви вже не побачите ці виправлення — весь фрагмент буде позначений як вставка.
Як цьому зарадити? Спочатку працювати зі структурою та змінювати порядок викладу, а потім — безпосередньо правити текст.
От і всі особливості роботи в режимі рецензування. Якщо ви захочете передати комусь свій рукопис, не забудьте перед цим затвердити всі правки.
Сподобалась стаття, але немає можливості прямо зараз почати діяти? Просто збережіть її у Pinterest, і ви зможете швидко повернутися до інформації, як написати нехудожню книгу.

