Як дізнатися кількість символів у тексті

Інструкція з підрахунку кількості символів у документі «Word», гугл-документах, pdf, на сайті, за допомогою онлайн-сервісів і вручну.

Як дізнатися кількість символів у тексті

У відповідь на питання про обсяг тексту найпростіше назвати кількість сторінок. Однак кількість сторінок насправді ні про що не говорить, тому що текстом їх можна заповнити по-різному: на одній сторінці надрукувати 2 рядки, а на іншій — 50.

Інформативніше вказувати обсяг тексту в знаках із пробілами, тим паче вручну рахувати кількість символів доведеться тільки в тому випадку, якщо немає електронного варіанта, адже ця інформація доступна в багатьох текстових редакторах. Також є спеціальні програми для підрахунку знаків, наприклад, «Finecount».

Нижче я розповім про ті способи дізнатися кількість символів у тексті, якими користуюся сама.

Отже, розглянемо підрахунок кількості символів:

Як дізнатися кількість символів у документі «Word»

У програмі «Word» доступні відомості про кількість у документі слів, знаків без пробілів і з пробілами, абзаців і рядків. Щоб отримати їх, у рядку стану клацніть лівою кнопкою миші по лічильнику слів або в меню перейдіть на вкладку «Рецензування» і виберіть пункт «Статистика». В результаті відкриється вікно з потрібною інформацією.

Підрахунок символів у документі «Word»
Вікно «Статистика» у програмі «Word»

Зверніть увагу на галочку, яка дає змогу враховувати текст у посиланнях і написах.

Якщо потрібно підрахувати кількість знаків не в усьому документі, а у фрагменті, виділіть його та відкрийте вікно зі статистикою. У ньому будуть дані тільки по обраному фрагменту.

Як дізнатися кількість знаків у гугл-документах

У гугл-документах можна підрахувати кількість слів, символів із пробілами й без. Для цього перейдіть у меню «Інструменти» і виберіть пункт «Статистика» або натисніть сполучення клавіш Ctrl + Shift + C.

Статистика в ґуґл-документах
Відкриття вікна зі статистикою в гугл-документах

Також у гугл-документах є функція, що дає змогу стежити за кількістю знаків у процесі роботи. Щоб її активувати, поставте галочку у вікні статистики біля пункту «Показувати статистику слів при введенні тексту».

Як дізнатися кількість знаків у ґуґл-документах
Активація в гугл-документах функції фонового підрахунку слів і символів
Кількість слів та символів у ґуґл-документах
Показ статистики під час набирання тексту в гугл-документах

Як дізнатися кількість символів у pdf

Для перегляду pdf я використовую безкоштовну програму «Adobe Acrobat Reader DC» (її можна завантажити з офіційного сайту «Adobe»). У ній, втім, як і в повній платній версії, немає вбудованої функції для підрахунку кількості символів. Тому доведеться скопіювати текст із pdf у текстовий редактор і там вже подивитися статистику.

Щоб витягнути текст із pdf, його можна виділити повністю(Ctrl + A) або за фрагментами та скопіювати (Ctrl + С).

Як дізнатися кількість знаків у pdf
Інструмент для виділення фрагментів тексту в «Adobe Acrobat Reader DC»

Однак це не завжди зручно. Набагато простіше скористатися командою «Зберегти як текст…» у меню «Файл».

Як дізнатися кількість символів у pdf
Перетворення pdf на текст засобами «Adobe Acrobat Reader DC»

Текст збережеться у форматі txt. Відкрийте його в «Блокноті» і звідти перекиньте у «Word» або гугл-документ.

Якщо текст у pdf відсканований, його не вийде скопіювати описаним способом. Доведеться або розпізнавати його, або підраховувати символи вручну.

Якщо у вас не встановлена програма для розпізнавання тексту, ви можете скористатися сервісом від гугла. До речі, він дає змогу перетворювати в текст не тільки pdf, а й графічні файли. Ось інструкція, як це зробити: Как преобразовать снимки и PDF-файлы в текст.

Як дізнатися кількість знаків на сторінці сайту

Для підрахунку символів на сторінці сайту є два варіанти. Перший — скопіювати й перекинути текст у текстовий редактор. Другий — використовувати розширення для браузера.

Я працюю в «Chrome» і встановила додаток «Word Counter».

Як підрахувати знаки на сторінці сайту
«Word Counter» — розширення «Chrome» для підрахунку символів

Коли потрібно підрахувати знаки, я виділяю текст і в контекстному меню (відкривається після натискання на праву кнопку миші) вибираю команду «Count these words!».

Як дізнатися кількість символів на сторінці сайту
Результат підрахунку в розширенні «Word Counter»

Як дізнатися кількість символів онлайн

Для підрахунку символів існує безліч онлайн-сервісів. Наприклад: https://textomate.com/ і http://simvoli.net/.

Вони працюють за таким принципом: ви або завантажуєте файл із текстом, або вставляєте фрагмент тексту у відповідне поле, або вказуєте адресу сторінки сайту й запускаєте підрахунок.

Як дізнатися кількість символів вручну

Якщо жоден із наведених способів вам не підійшов, а символи порахувати потрібно, це можна зробити вручну. При цьому рахувати кожен символ не доведеться, якщо застосувати спеціальну методику.

Уявімо, що вам потрібно визначити, скільки символів у паперовій книзі. Тут два шляхи — швидкий, але який дає приблизні дані, і трудомісткий, але більш точний.

Швидкий спосіб полягає в такому. Вам потрібно вибрати найбільш типову сторінку в книзі й підрахувати кількість символів на ній, а потім помножити отримане число на загальну кількість сторінок.

Трудомісткий спосіб складається з декількох етапів. Спочатку погортайте книгу й подивіться, чи всі сторінки заповнені текстом однаково, чи є додаткові текстові блоки, наприклад, цитати, ліди, підписи під рисунками, питання або списки літератури. Деякі сторінки можуть бути заповнені текстом наполовину, наприклад, перші й останні сторінки розділів.

Підрахунок починайте з повністю заповнених сторінок одного типу. Підрахуйте кількість символів в одному рядку, кількість рядків на сторінці, потім — кількість таких сторінок. Далі підставте отримані значення у формулу:

кількість символів у книзі = к-ть знаків у рядку х
х кількість рядків х к-ть сторінок.

Аналогічно прорахуйте сторінки, заповнені текстом інакше.

Символи в додаткових текстових блоках рахуйте окремо. Наприклад, якщо в книзі через кожні кілька сторінок повторюється блок із цитатою, підрахуйте кількість символів в одному рядку, а потім — кількість таких рядків по всій книзі.

До речі, службові сторінки — титул, зворот титулу, сторінка з вихідними відомостями — умовно приймаються за 1000 знаків, тому рахувати текст на них окремо не потрібно.

Для зручності я всі ці дані занотовую в «Excel» і забиваю в чарунки відповідні формули.

Якщо в тексті дуже багато сторінок, то кількість знаків може вимірюватися сотнями тисяч, а такими числами складно оперувати. Тому в книжковій справі обсяг текстів рахують в авторських аркушах.

1 авторський аркуш, заповнений прозою, — це 40 000 друкованих знаків із пробілами, або 22—24 сторінки стандартного формату (А4, поля по 2 см, шрифт «Times New Roman», кегль 14 пт, полуторний міжрядковий інтервал).

Інформація про кількість знаків у тексті та авторські аркуші може знадобитися під час планування роботи над книгою та при складанні синопсису для видавництва. Детальніше про це читайте в статтях:

Якщо ви знаєте ще якісь хороші способи підрахунку знаків (методики або програми), розкажіть, будь ласка, про них у коментарях.

Сподобалась ідея, але немає можливості скористатися нею прямо зараз? Збережіть у Pinterest, і ви зможете швидко до неї повернутися, коли виникне потреба підрахувати кількість символів.

Як дізнатися кількість символів у тексті
Як підрахувати кількість символів у тексті

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *