10 цитат-порад письменникам-початківцям із книги Ґреґа Маккеона «Без зусиль. Досягайте важливого легше».
Починаючи читати книгу Ґреґа Маккеона, я не очікувала знайти в ній так багато корисних ідей, які варто не відкладаючи впровадити у своє життя. Ця книга настільки підкорила мене, що навіть девіз 2022 року я взяла з неї. Він звучить так: «А якщо вчинити простіше?».
Ще більше я зраділа ємним і цінним порадам, якими можуть скористатися письменники під час роботи над книгою. Ними й ділюся з вами.
Щоб книга писалася легко, крім впровадження в життя цих порад, вам доведеться подбати про багато інших речей. Читайте про найважливіші з них у статті Як написати нехудожню книгу: план роботи.
1-ша порада
«Я зустрічав багатьох людей, яким хотілося написати книгу. Однак вони часто здавалися, не написавши навіть чернетки першого розділу. Переконаність у тому, що кожна зафіксована на сторінці пропозиція неодмінно має бути ідеальною — або близька до ідеальної, заважає їм навіть почати писати. Я рекомендую їм користуватися методом “чорнової чернетки”, тобто написати таку незграбну версію першого розділу, що її навіть не можна буде назвати чорновою. За допомогою цього можна писати що завгодно. Чим більше дурниць, тим краще. Не треба, щоб хтось це читав. Не слід оцінювати текст. Вважайте його не чернеткою, а просто словами на папері».
2-га порада
«В житті бувають припливи та відливи. Все, що ми робимо, підпорядковується ритму. Іноді варто працювати не покладаючи рук, а іноді потрібно відпочити та відновити сили. Однак у наші дні багато хто працює все старанніше й старанніше. Ритму немає, чути лише зубний скрегіт від докладених зусиль».
3-тя порада
«За надмірної старанності досягти бажаних результатів складніше».
4-та порада
«…Після досягнення певної точки збільшення зусиль не сприяє кращому результату. Навпаки, надмірні зусилля лише все псують. Економісти називають це “законом спадної прибутковості, або законом спадаючої віддачі”: після певних значень кожна нова одиниця вкладень призводить до зниження прибутку. Наприклад, за дві години я напишу дві сторінки. Але якщо я писатиму чотири години поспіль, то напишу лише три. Загальний результат не зростає, а зменшується.
(…)
Наприклад, при написанні тексту настає момент, після якого чим довше ми працюємо над рукописом, тим гіршим він стає».
5-та порада
«…Якщо насамперед виконувати найбільш значущі завдання, то залишиться час не тільки для найважливішого, а й для решти. Навпаки, ви виявите, що виконуєте найбуденніші дії, а для справді важливих завдань місця не залишається».
6-та порада
«Нам не вистачає мотивації, бо людина має обмежений ресурс. Щоб дійсно розвиватися в бажаному напрямі, потрібен інший, новий спосіб життя та діяльності. Замість того, щоб працювати ще більше в гонитві за найкращим результатом, ми можемо зробити найважливіші дії найпростішими».
7-ма порада
«Коли стратегія настільки складна, що кожен крок рівнозначний штовханню валуна в гору, варто взяти паузу та подивитися на проблему під іншим кутом. А потім спитати себе, який найлегший спосіб досягти результату».
8-ма порада
«Запитанням “А що, якщо вчинити простіше?” можна перезавантажити хід думок, і рішення раптом виявиться дуже простим. І тому ефективним».
9-та порада
«Занадто часто ми відкладаємо справу, тому що в голові немає чіткого уявлення про те, що хочемо отримати в результаті.
(…)
Чітке розуміння результату — це найкращий спосіб зосередитись. Усі ваші ресурси спрямовуються на те, щоб втілити його в життя».
10-та порада
«Ліза Джуелл, автор вісімнадцяти бестселерів, каже: “Тримайте ритм. Якщо ви писатимете занадто багато й занадто швидко, то зіб’єтеся з правильного шляху й загубитеся, а якщо писатимете нерегулярно, то втратите натхнення. Тисяча слів на день — ось оптимальна порція“».
У нас прийнято визначати обсяг тексту не в словах, а в знаках. Як саме їх рахувати, читайте в статті: Як дізнатися кількість символів у тексті.
Сподобались поради письменникам-початківцям? Збережіть їх у свій Pinterest, тоді ви зможете швидко до них повернутися.