Про мене

Привіт, друзі!

Мене звати Наталія Ленська.

Я літературний редактор. Допомагаю письменникам, експертам, блогерам, підприємцям, освітнім і громадським проєктам писати й готувати книги до друку.

Усе моє життя пов’язане з текстами. Читаю для душі, читаю по роботі, навіть іноземне кіно більше люблю дивитися із субтитрами.

Вважаю, що навіть дуже вправним і грамотним письменникам потрібен редактор — професійний читач, доброзичливий критик і досвідчений партнер, який не тільки повиловлює з тексту різноманітні хиби, а й скерує на шляху до випуску книги у світ.

На жаль, не раз стикалася з тим, що професію редактора належно не цінують і не розуміють. Хтось ототожнює редактора із засобом для перевірки орфографії, а хтось вбачає в ньому ворога, який спотворює текст. Навіть видавництва, які б мали розуміти всю цінність редакторської праці, часто перетворюють редактора на ґвинтик у своїй системі, який мусить працювати за певними шаблонами. Тож і здається, що всі редактори — однакові. Але це не так.

Я вірю, що кожен автор може знайти саме того редактора, який і розумітиме його з півслова, і надихатиме на творчість, і не виправить нічого зайвого, а навпаки — підтримає в потрібний момент і дасть хорошу пораду. І кожен редактор насправді хотів би працювати саме з тим автором, з яким у нього один погляд на світ.

Перш ніж стати незалежним підприємцем, більше 15 років я була штатним коректором і редактором у різних видавництвах («Варта», «Грамота», «Академвидав», ВЦ «Академія» та ін.), тому знаю вимоги державних стандартів у сфері видавничої справи та всі етапи підготовки видання до друку.

Маю дві вищі освіти. Перша — юридична (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана), друга — профільна. Фах редактора я опановувала в Українській академії друкарства (м. Львів).

Працюю з текстами різних видів і форматів, але найбільше мені подобається нон-фікшн, тобто нехудожня література: навчальні, науково-популярні, бізнес-видання. Це можуть бути твори з історії та права, економіки й філософії, саморозвитку та психології, мемуари, подорожні нотатки, професійні напрацювання, практичні поради та ін.

Якщо вам потрібна моя допомога, буду рада співпраці. Ознайомитися з моїми послугами можна за цим посиланням.

Я хочу, щоб хороших книг було більше.

Нові статті в блозі