Як створити сайт на WordPress: детальна інструкція

Інструкція, як створити сайт на WordPress з нуля: від покупки домену до встановлення CMS.

Як створити сайт на WordPress: інструкція

Часи, коли для створення свого сайту потрібно було бути технічно підкованою людиною, минули. Створити сайт на WordPress може кожен, причому витративши на це не більше години і небагато грошей. Звичайно, новий сайт ще доведеться налаштовувати та наповнювати контентом, але він у вас уже буде.

Частина вказаних у статті посилань — реферальні. Якщо ви зробите покупку за таким посиланням, я отримаю бонус або невеликий відсоток, але для вас сервіс дорожчим не стане.

Зміст

Що таке WordPress?

WordPress — одна з найпопулярніших CMS у світі. CMS (система управління контентом), якщо коротко, — це програма для створення та редагування вмісту сайту.

Я рекомендую встановлювати WordPress із кількох причин. Вона безкоштовна. На її основі можна запустити особистий блог, корпоративний сайт, портал новин і навіть інтернет-магазин. Для неї існує безліч шаблонів та плагінів, як платних, так і безкоштовних, які розширюють функціонал, персоналізують сайт та роблять роботу з ним зручнішою.

Якщо ви письменник, то вам може знадобитися власний майданчик, щоб ділитися із читачами своїми думками, розповідати про себе, рекламувати та продавати книги. Особистий блог — це місце, де правила встановлюєте ви і де вас ніхто не зможе забанити (звісно, якщо ви не публікуєте контент, який порушує закони вашої країни).

До речі, можливо, вам сподобаються поради письменникам-початківцям із книги Ґреґа Маккеона «Без зусиль. Досягайте важливого легше».

WordPress якнайкраще підійде, щоб створити свій сайт (блог). Почнемо!

Крок 1. Купівля домену та хостингу

Щоб створити сайт на WordPress, вам доведеться купити домен і хостинг.

Домен — це ім’я сайту. Воно може бути будь-яким, якщо ще не зайняте. Його можна купити щонайменше на один рік. Щороку домен потрібно продовжувати. Подовження коштує приблизно стільки ж, скільки сам домен при покупці.

На вартість домену впливає доменна зона — це «хвостик» після крапки, наприклад .info, .biz, .kiev.ua. Домени для особистого блогу я рекомендую купувати у зонах .com чи .com.ua. Зона .ua доступна лише для власників торгових марок.

Для письменників найочевидніший домен — прізвище. Наприклад, якби я була письменником, я зареєструвала б домен lenskaia.com.

Хостинг — це місце на сервері (окрема директорія, папка), де зберігатимуться файли сайту. За хостинг потрібно платити авансом або за кожний місяць, або за рік.

Домен і хостинг можна купити у різних продавців, що навіть розміщуються в різних країнах. Тут немає жодних обмежень, але найкраще купувати їх у тій країні, з якої ви очікуєте найбільше відвідувачів.

Домен та хостинг мають бути між собою пов’язані. Це зробити не складно, але зручніше купити їх в одного продавця, тоді вони будуть пов’язані автоматично.

І домен, і хостинг — це не назавжди. Будь-якої миті ви можете їх поміняти. Можна навіть змінити реєстратора доменного імені.

Я вже багато років користуюсь послугами компанії «СітіХост» і ще жодного разу не пошкодувала. Тому подальші кроки описуватиму на прикладі її сервісів.

Як купити домен

Перейдіть на сайт cityhost.ua.

Вкажіть ім’я свого домену та натисніть кнопку «Перевірити». Ви побачите, чи вільний домен і скільки він коштує.

Замовлення домену для створення сайту на WordPress
Перевірка та замовлення нового домену

Виберіть доменну зону та натисніть кнопку «Реєструвати». Далі виконуйте всі інструкції на екрані.

Під час реєстрації домену вказуйте справжні паспортні дані. Тільки в цьому випадку ви зможете змінити реєстратора або довести, що домен належить вам, якщо в цьому виникне потреба.

Після оплати ви станете власником домену.

Як купити хостинг

Перейдіть на сайт «СітіХосту» для вибору хостингу. Для першого блогу вистачить найдешевшого тарифу. Коли сайт виросте, ви можете його змінити.

Вибір хостингу для нового сайту на WordPress
Для хостингу можна обрати будь-який тариф, але для свого першого сайту краще взяти найдешевший

Натисніть кнопку «Замовити» під тарифом, якиц сподобався, та оформіть замовлення. За промокодом PromoU405853 ви отримаєте знижку 10% на першу оплату хостингу.

Замовлення хостингу для сайту на WordPress
Для замовлення хостингу натисніть на кнопку «Замовити»

Якщо ви не впевнені, чи вдасться вам вести блог, і тому не хочете одразу при створенні сайту купувати хостинг на рік, оплатіть 1 або 3 місяці. Потім ви зможете його продовжити.

Вибір періоду під час замовлення хостингу для сайту на WordPress
Хостинг можна замовити на різні строки

Крок 2. Підключення SSL-сертифіката

Після покупки домену та хостингу ви отримаєте доступ до панелі керування. Дані для входу хостер надсилає на електронну пошту, вказану під час реєстрації.

Перейдіть до панелі керування. Змінюючи щось у ній, не бійтеся зламати сайт. Якщо щось піде не так, ви завжди можете повернутися й усе виправити або звернутися до служби підтримки.

Для початку необхідно підключити до сайту безкоштовний SSL-сертифікат від Let’s encrypt. Кожні три місяці він автоматично продовжуватиметься. Завдяки йому з’єднання між браузером відвідувача вашого сайту та сервером буде безпечним, а сайт відкриватиметься за протоколом https.

Зліва виберіть пункт «Хостинг 2.0», потім по центру натисніть кнопку «Управління».

Панель управління хостингом
Перехід до управління своїм хостингом

Відкриються налаштування вашого сайту. Перейдіть на вкладку SSL і натисніть кнопку «Замовити» навпроти «Free SSL».

Замовлення SSL-сертификата для сайту на WordPress
Замовлення безкоштовного SSL-сертификата для сайту

Буквально за кілька хвилин сертифікат підключиться.

Крок 3. Встановлення WordPress

Перш ніж розпочати інсталяцію WordPress, потрібно створити базу даних, до якої вона підключиться. Для цього в панелі керування хостингом перейдіть на вкладку «MySQL» і натисніть кнопку «Створити базу даних».

Створення нової бази даних для сайту на WordPress
Створення нової бази даних

Придумайте ім’я для бази даних, ім’я користувача та пароль. Це можуть бути значимі слова або довільний набір символів. Чим складніші будуть вигадані вами імена та паролі, тим важче буде зловмисникам зламати ваш сайт. Також не забудьте записати ці дані, вони можуть колись знадобитися.

Кодування залиште запропоноване за замовчуванням.

Створення нової бази даних для сайту на WordPress
Укажіть ім’я бази даних, ім’я користувача та пароль

Після цього можна розпочинати встановлення WordPress. Найпростіший шлях — завантажити її з панелі керування хостингу.

Для цього перейдіть на вкладку «САЙТИ» та в налаштуваннях сайту відкрийте вкладку «Параметри». Натисніть кнопку «Встановити» навпроти пункту «Автоматична установка CMS».

Встановлення WordPress
Автоматичне встановлення CMS — це справді дуже зручна функція

Залишається вибрати WordPress зі списку CMS, придумати логін та пароль для входу на сайт та вказати створену раніше базу даних.

Встановлення WordPress
Наш вибір — WordPress

Тепер поверніться на вкладку, де ми налаштовували SSL-сертифікат, та увімкніть переадресацію на https, щоб сайт відкривався лише за захищеною адресою.

Налаштування переадресації
Не забудьте активувати переадресацію, щоб сайт відкривався за адресою з https

Що далі?

Ви щойно створили свій сайт на WordPress. Щоб подивитись, як він виглядає, вкажіть в адресному рядку браузера домен, який ви купили.

Увійти до адмінпанелі сайту на WordPress можна за такою адресою: https://ваш-домен/wp-admin. Він матиме оформлення автоматично встановленої теми (шаблону).

Щойно створений сайт на WordPress
Так виглядає встановлена за замовчуванням тема. Ваш сайт може мати інший вигляд

Коли подолаєте капчу гугла, вкажіть логін і пароль, які ви придумали при встановленні WordPress.

Вхід в адмінку сайту на WordPress
Вхід в адмінку сайту

А далі на вас чекає робота з пошуку та встановлення шаблону, добору плагінів, розроблення структури сайту, створення меню та наповнення контентом. Але головний крок ви вже зробили — ви створили свій сайт на WordPress.

Поки ви працюєте над своїм сайтом, ви можете привертати увагу до своєї книги в соцмережах. Читайте у цій статті, що саме й коли розповідати про свою книгу: Що писати в соцмережах для промоції книги: 45 ідей постів.

Сподобалась ідея, але немає можливості розпочати прямо зараз? Просто збережіть у Pinterest, і ви зможете швидко повернутися до інструкції зі створення сайту на WordPress, коли вона вам знадобиться.

Як створити блог на WordPress
Як створити сайт на WordPress: інструкція

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *