Інстру­­менти та сервіси для розвитку свого проєкту в інтернеті

У цій добірці я зібрала сервіси та інструменти, які використовую у своїй роботі та які можу рекомендувати. Вони допомагають вести блог, планувати публікації, перевіряти правопис, обробляти фотографії, розсилати електронні листи, а також підвищувати особисту ефективність.

Частина вказаних у статті посилань — партнерські та реферальні. Якщо ви зробите покупку за таким посиланням, я отримаю бонус або невеликий відсоток, але для вас сервіс дорожчим не стане.

Блог

«CityHost»

Український хостинг-провайдер та реєстратор доменних імен. Я користуюсь його послугами з 2012 року. За цей час у сервісі з’явилося багато нових функцій та спростилося управління наявними, причому завжди є послуги, що називається, на злобу дня. Наприклад, під час війни всі клієнти «Сітіхосту» можуть безкоштовно перенести свої сайти на сервери, розташовані в Європі.

«WordPress»

Безплатна система керування контентом на сайті. Для неї розроблено безліч як безплатних, так і платних шаблонів та плагінів, завдяки яким на її основі можна створити особистий блог, сайт-візитку, зібрати портфоліо або відкрити інтернет-магазин.

«UptimeRobot»

Це сервіс моніторингу працездатності сайту. Через задані проміжки часу (у безплатній версії — мінімум 5 хвилин) він надсилає на ваш сайт спеціальний запит. Якщо ваш сайт не відповість, ви отримаєте повідомлення, що він не працює. З «UptimeRobot» ви знатимете про серйозні збої на вашому сервері.

Планування

«Trello»

Це сервіс для планування. Мені вдалося потоваришувати з ним не відразу, але тепер я весь час тримаю його під рукою. Саме в «Trello» я зберігаю відомості щодо всіх замовлень, дані про постійних клієнтів та шаблони відповідей замовникам, складаю контент-план для своїх блогів та соцмереж, збираю матеріали для розсилки, колекціоную цитати з книг та багато іншого.

Сервіс має платну та безплатну версії.

«Google Calendar»

Кожен мій ранок починається з гугл-календаря. У мене він встановлений на всіх пристроях. Строки сплати податків, здачі звітності, оплати послуг, дедлайни, зустрічі, дні народження, сімейні дати, щоденні списки справ — усе, що можна прив’язати до часу, я фіксую в ньому. А разом із «Trello» — це незамінний інструмент. І головне — абсолютно безплатний.

«Microsoft Excel»

Саме в цій програмі я веду фінансовий облік. У ній же розробляю робочі та творчі плани, визначаюся з фокусом року та місяця. І тільки потім, на стадії впровадження, переношу завдання в «Trello» та гугл-календар.

Безплатної версії немає.

Правопис

«Microsoft Word»

Я звикла працювати з текстами у «Word» і поки що не бачу сенсу підлаштовуватися під хмарні сервіси, які використовую тільки за запитом замовника. Мені подобається, як виконує перевірку правопису вбудований додаток «Word», хоча він іноді дивує.

Безплатної версії немає.

Доповнення для перевірки правопису

У гугл-доках користуюся доповненнями «OnlineCorrector» та «LanguageTool».

На кілька місяців оплатила повну версію «OnlineCorrector», але особливих переваг перед безплатним варіантом не помітила.

Онлайн-словники

Для перевірки написання окремих слів я використовую ресурси Національної академії наук України:

Останнім часом усе частіше звіряюся із сервісом «Горох», адже він містить зразки відмінювання слів:

Візуальний контент

«Photoshop»

Усі фотографії та картинки для своїх блогів, соцмереж та інфопродуктів я обробляю у «Photoshop». Це платна програма з помісячною чи річною підпискою, але вона своїх грошей коштує.

«Lightroom»

Дуже зручна програма для корекції фотографій. У ній можна швидко виправити перспективу, покращити світло, підкоригувати відтінки чи зробити ретуш. Дуже спрощують життя готові пресети для оброблення фото, яких у «Lightroom» безліч.

Для ПК ця програма платна, для мобільних пристроїв є безплатна версія.

«Canva»

«Canva» — це інструмент для створення візуального контенту. Якщо мені потрібно підготувати якісь графічні матеріали, спочатку я переглядаю варіанти в «Canva», щоб зарядитися ідеями й натхненням. У «Canva» зібрано багато шаблонів візиток, буклетів, чеклістів, флаєрів, електронних книг та іншої цифрової та друкованої продукції, можна створювати і власний дизайн.

Безплатна версія має низку обмежень.

Поштові послуги

«ConvertKit»

Цей поштовий сервіс якнайкраще підходить блогерам. Наприклад, подарунки підписникам можна дарувати прямо в листі-привітанні і для цього не треба налаштовувати події або ланцюжок листів. І хоча інтерфейс англомовний, усе дуже зручно й зрозуміло.

Безплатна версія має обмеження за кількістю передплатників.